TOP wierzytelności

Najnowsze wierzytelności

Utrzymanie płynności finansowej jest w obecnie niepewnej sytuacji gospodarczej sporym wyzwaniem. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób musi poszukiwać pomocy w odzyskaniu należności niespłaconych przez nierzetelnych Kontrahentów. Samodzielne odzyskanie pieniędzy jest bowiem bardzo często czasochłonne i wymaga sporego zaangażowania, dlatego zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne już powszechnie korzystają z internetowej giełdy wierzytelności. Atutami tego rozwiązania są przede wszystkim: ogólna dostępność, możliwość szybkiej sprzedaży zobowiązania, a także możliwość weryfikacji wypłacalności Kontrahenta jeszcze przed podpisaniem umowy dotyczącej sprzedaży towarów lub realizacji usług.

Czym jest giełda długów i wierzytelności?

EGW to tak naprawdę intuicyjne, funkcjonalne i proste w obsłudze narzędzie, które pomaga w odzyskaniu należności i działa wielokierunkowo. Przede wszystkim – jak wspomniano wcześniej, w prosty sposób pozwala na sprzedaż zobowiązania przez wierzyciela oraz odzyskanie przynajmniej jego części niemal od ręki. I choć wiąże się to z utratą pewnej kwoty, to w rzeczywistości wszelkie działania, które mają na celu odzyskanie długu zostają scedowane na stronę nabywającą zobowiązanie. Tym samym nie musimy już martwić się o kwestie takie jak weryfikacja i dopełnienie formalności w wyznaczonych terminach czy zlecenie stosowanych działań komornikowi. Inną korzyścią jest presja, którą wywieramy na Kontrahencie – nie każdy bowiem chce, aby jego dane były upublicznione, w dodatku z informacją o tym, że zalega z płatnościami. Oczywiście nie bez znaczenia jest też możliwość szybkiego zweryfikowania wypłacalności osoby, z którą zamierzamy podjąć współpracę.

Internetowa giełda wierzytelności – jak działa?

Jest to platforma, dzięki której możemy wystawić dług na sprzedaż nie martwiąc się o RODO, ponieważ w tym przypadku zapisy ustawy o Ochronie Danych Osobowych nie znajdują zastosowania. Jeżeli zobowiązanie zostanie wykupione, na przykład przez firmę windykacyjną, to mamy szansę na szybkie odzyskanie pieniędzy. Weryfikacja dłużnika za pomocą giełdy to również świetna opcja, z której warto korzystać na co dzień, jeżeli prowadzimy firmę i nie chcemy stracić płynności finansowej. Ponadto giełda dłużników EGW ma nie tylko zasięg ogólnokrajowy – jest pomocna również w przypadku Kontrahentów zagranicznych, co jest kolejnym atutem.