Kredyty frankowe – jak odzyskać płynność finansową?

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom naszych Klientów pomagamy odzyskać płynność finansową. Działamy w zakresie unieważnienia lub przewalutowania zobowiązań, zawieraniu ugody z bankiem, a także przeciwdziałaniu w przypadku pozwów czy wypowiedzianych umów. Kredyty we frankach okazały się pułapką, która wielu ludzi wciągnęła w ogromne zadłużenie – takie zobowiązanie wcale nie jest tańsze od kredytu zaciągniętego w złotówkach, lecz wręcz przeciwnie, jest od niego znacznie droższe. Wszystko to dzieje się za sprawą rosnącego kursu franka, a także ze względu na treść umów zawartych przez banki ze swoimi klientami. W czym możemy Ci pomóc?

Unieważnienie umowy, czyli odfrankowienie

Zawierane przez banki kredyty walutowe zawierają nieuczciwe postanowienia, które przewidują przeliczanie zobowiązania kredytobiorcy do franka szwajcarskiego. Klienci ze wspomnianymi umowami mogą starać się o ich unieważnienie, a więc o odfrankowienie, które będzie polegało na usunięciu z całości lub części zobowiązania niedozwolonych klauzul indeksacyjnych. W przypadku unieważnienia umowy dochodzi do jej całkowitego rozwiązania, a więc nie trzeba spłacać zobowiązania, które nigdy nie zostało zaciągnięte, możliwe jest wypisanie z księgi wieczystej, jak również sąd może zwrócić Klientowi część lub całość kwoty, która przekroczyła kwotę wypłaconego kredytu.

Wypowiedzenie umowy przez bank

W przypadku nadesłania przez bank papierów, które uniemożliwiają spłacanie zobowiązania, prawdopodobnie należy spodziewać się pozwu sądu związanego z procesem windykacji. W takim przypadku najważniejsze jest szybkie rozpoczęcie obrony, inaczej można skończyć na postępowaniu egzekucyjnym przeprowadzonym przez komornika. W każdej sytuacji służymy bieżącym doradztwem oraz wsparciem naszych Klientów.

Zawarcie ugody z bankiem

Decydując się na zawarcie ugody z bankiem naszym Klientom przedstawiamy najlepsze rozwiązania, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie negocjacji przed Sądem Polubownym przy KNF. Prowadzimy do zawarcia ugody z bankiem, która będzie korzystna dla Klienta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? A może chcesz, abyśmy bezpłatnie przeanalizowali Twoją sytuację? Zadzwoń pod numer 22 416 73 35 lub napisz na adres biuro@egwgrupa.pl, a z pewnością się odezwiemy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *